Poza powyższymi sadzenie wielu typów pszenicy o rozmaitychSkuteczne środki w profilaktyce chorób zboża

Choroby zbóż są dużym kłopotem dla rolników, którzy mają z nimi do czynienia. Co poniektóre z nich, takie jak zaraza poprzez tiofanat metylowy w rzepaku i choroby wirusowe, muszą być leczone, nim pojawią się o wiele bardziej zaawansowane objawy, gdyż jedynie w ten sposób możemy mieć szansę uchronić potencjał zbioru. Zastosowanie profilaktycznych rozwiązań intensyfikujących odporność zboża przez gospodarza w dobrym czasie ma obowiązek pomóc w zapobieganiu wielu komplikacjom chorobowym.

Zabezpieczenie zboża przed chorobami - pewne działania okresowe

Proaktywne podejście do zwalczania chorób jest niejednokrotnie bardziej skuteczne oraz ekonomiczne aniżeli metody reaktywne w sezonie. Powszechnymi praktykami w zakresie zwalczania choroby jęczmienia czy też innego zboża warto się zaintrygować już na samym początku przygody z rolnictwem.

Poniżej omawiamy niektóre z tych najbardziej ważnych, które warto zaimplementować, by choroby pszenicy ozimej wiosną oraz pozostałe nie generowały większego problemu.

Wybrane metody uniknięcia chorób zboża:

• terminowe sadzenie,

• inspekcja obecności azotu,

• specyfiki grzybobójcze na pszenice.

Przede wszystkim właśnie sadzenie zboża w odpowiednim tiofanat metylowy w rzepaku czasie jest ważne dla uniknięcia co niektórych chorób. Sadzenie z uwzględnieniem najlepszych momentów dla danego gatunku zboża zezwala na dłuższy okres wegetatywnego przyrostu - co w przypadku chorób takich jak choroby zbóż jarych ma ściśle mówiąc gigantyczne znaczenie.

Zbyt wysokie dawki oraz współczynniki żyzności azotu mogą wywoływać nadto grube, bujne drzewostany, jakie są w stanie mieć zmniejszoną cyrkulację powietrza i przenikanie światła, czyniąc plon o wiele bardziej podatnym na choroby dolistne, lub inne typu fungicydy zbożowe. Jest to szczególnie prawdziwe, kiedy daty sadzenia zbóż są stosunkowo wczesne dla danej uprawy.

Choroby zboża - podsumowanie

Poza powyższymi sadzenie wielu typów pszenicy o rozmaitych stopniach dojrzałości, przesunięcie daty sadzenia, zabiegi fungicydowe i wybór produktów o większej wytrzymałości lub tolerancji na główne szkodniki i choroby, takie jak fuzaryjna zgorzel podstawy źdźbła i korzeni zbóż może wspomóc zmniejszyć niebezpieczeństwo istotnych strat. Główna forma wymienionej tu profilaktyki jako ochrona pszenicy przed chorobami ma tę dodatkową zaletę, że pomaga w logistyce zbiorów. Należałoby także zwrócić szczególną uwagę na cieszący się coraz to pokaźniejszą popularnością tebukonazol w pszenicy - przez wielu rolników ceniony jako wydajna forma ochrony.

Komentarze: 4


noavatar.png
Tatar 2019-10-29

Prędko zaprosił Hanię o kończynę, dożył przyswojony z radością oraz po ślubie wywiózł ją do Stolicy, dokąd otrzymałeś synekurę w Belce Dokładnym Armia Narodowego.

noavatar.png
Gadomski 2019-11-01

Bezzwłocznie nieomal rok po ożenku dożyliśmy rodzicami czarującej córy, a po dwóch latach malca.

noavatar.png
Kałuża 2019-12-20

Ciągle na starcie czerwca zjeżdżali do nas na latko

noavatar.png
Koliński 2019-12-28

Uprzednio nieomalże rok po ślubie pozostali tatami anielskiej córki, i po dwóch latach podrostka.

Najnowsze artykuły:

Top